Nd Yag LAZER İLE LAZER EPİLASYON

15 Ara

Nd Yag LAZER İLE LAZER EPİLASYON

Nd Yag lazerler dalga boyu 1064 nm olması ile deride en derine inen lazer sistemidir. Nd Yag lazerler derine indikleri için lazer epilasyon işleminde uygulama alanları oldukça kısıtlıdır. Derine inmesi sebebiyle kılın üzerinde melamine boyasına fazla tutunamaz ve epilasyon etkinliği azalır. Fakat çok derine inmeleri sayesinde aşırı koyu tenlerde, hatta siyahilerde bile başarılı sonuç verebilen bir lazer epilasyon yöntemidir. Ama yine derine inmesi sebebiyle, en ağrı verici ve şiddetli lazer epilasyon yöntemidir.

Nd Yag lazerler kılcal varislerin tedavisinde de kullanılır. Bu tedavide kullanılan en iyi lazer tipidir. Kılcal varislerdeki hemoglobin boya maddesine tutunarak damarın yanmasına neden olur.  5 mm’yi geçmeyen kılcal varis tedavisinde yoğun bir şekilde kullanılan bir lazer cinsidir.

Epilasyon tedavisinde Nd Yag lazerler her cilt tipine güvenle uygulanabilir ama diğer lazer tiplerine göre daha fazla ağrı verir, çünkü yüksek dalga boyu sebebiyle ciltte daha derin noktalara kadar ilerler. Dalga boyunun yüksek olması, en koyu ciltlerde bile cilt zedelenmesine yol açmadan kullanılabilir. Bu nedenle yazı veya kış farketmeden, yazın sıcak günlerinde bile Nd Yag lazerler ile epilasyon tedavisi yapılabilir.
Uzun dalga boyu sayesindeki daha derindeki kıl köklerine rahatlıkla ulaşabilir; özellikle sırt bölgesinde 6 – 7 mm kadar derine inen tüy köklerinde başarı sağlama oranı yüksektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: