LAZER EPİLASYONDA NE TİP LAZERLER KULLANILIR?

15 Ara

LAZER EPİLASYONDA NE TİP LAZERLER KULLANILIR?

 

                Deri altındaki tüy köklerinin seanslarla birer birer yok edilmeleri işlemine epilasyon denir. Lazer epilasyon, kesinliği ve kısa sürmesi nedeniyle en çok tercih edilen epilasyon türüdür. Lazer epilasyonda adında anlaşıldığı üzere lazer cihazları kullanılarak deri altındaki tüy köklerine ulaşılması esastır. Bu işlemde kullanılan lazer çeşidi dört tanedir. Bu lazer türleri başarı oranı ve ten tipine göre değişiklik gösterir.

Diode Lazer Epilasyonu: Diode lazerler koyu ya da açık olmak üzere çoğu cilt tipinde başarı sağlamaktadır. Diğer lazer tiplerine oranla uygulaması zor olan bölgelerde kullanımı daha rahattır.  Bu tip nedenlerden ötürü dünya üzerinde en çok talep gören ve kullanılan lazer epilasyon çeşididir.

                Alexandrite Lazer Epilasyonu: Alexandrite lazerler teknik özelliklerinden ötürü yalnızca açık renkli cilt tiplerinde kullanılabilmektedir. Koyu renkli ciltlerde yan etkileri olabileceği gibi, kimi bölgelerde ince tüylerin artışına da sebebiyet verebilmektedir.

Nd Yag Lazer Epilasyonu: Nd Yag tipi lazerler çok koyu tenlerde bile başarılı sonuç vermesi için tasarlanmıştır. Siyahi insanlarda bile başarılı sonuçların elde edilebildiği bu yöntem, ne yazık ki ağrılı ve zor bir yöntem olduğu için pek tercih edilmez. Ama çok koyu renkli tenlerde bile başarılı sonuçlar veriyor olması bir artıdır, hekim onayı ve kendi isteğinizle bu yöntemle epilasyonu tercih edebilirsiniz.

IPL Lazer Epilasyonu: IPL lazerlerde gerçek lazer ışını kullanılmamaktadır. Tüy köklerine kadar inip tüyleri yok etmek yerine sadece zarar verir ve başarılı sonuç elde etmek için çok fazla seans gerektirmektedir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: