LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANIR?

15 Ara

LAZER EPİLASYON KİMLERE UYGULANIR?

Lazer epilasyon lazer cihazı yardımıyla vücudun altındaki tüy köklerinin tek tek yok edilmesidir. Bu işlem, vücuttaki tüylerin kök sayısının genelde dört tane olmasından dolayı tek bir seans yerine ortalama 4 ila 8 seans arasında gerçekleştirilir. Her bir işlem sırasında, işlem yapılan bölgede en iyi ihtimalle %30’luk bir kök azalması olur.

Lazer epilasyonunun en başarılı olduğu tüy tipi açık renkli ve koyu renkli tüylerdir. Çünkü koyu renkli tüyler, lazer ışınını diğer tüy tiplerinden ziyade daha iyi emer ve başarı oranı artar.

Lazer epilasyonunun en büyük artısı hızlı ve kalıcı bir çözüm olmasıdır. Başarı kesinliği sayesinde hem kadınlar, hem erkekler tarafından tercih edilen bu yöntem, maalesef ki bronz bir tende uygulanamaz. Aynı şekilde, güneş veya yapay yollarla bronzlaşmış tenlere sahip kişiler lazer epilasyon yaptırmak isterse tenlerinin tekrar eski haline dönmesini beklemelidir.

Lazer tedavinin uygulanacağı bölgede tensel bir rahatsızlığı olanlar ve hamile bayanlar gibi kimselerde de bu işlem maalesef oldukça zararlıdır. Aynı şekilde ağır kalp, şeker ve tansiyon hastaları; epilepsi rahatsızlığı bulunanlara; ilaç tedavisi kullanan bazı kimselere de bu işlem uygulanmaz. Eğer ilaç kullanıyorsanız, lazer epilasyonu öncesi hekiminize hangi ilacı kullandığınızı belirtip gerekli bilgilere ulaşmadan tedaviye başlamayınız.

Bunların dışında herhangi bir rahatsızlığınız yoksa göz çukurları ve beyaz tüyler dışında, vücudunuzun hemen her bölgesine, erkek kadın farketmeden lazer epilasyonu tedavisi uygulanabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: